Търговско представителство
Uponor GmbH – България
Подобряване на качеството на водата

Планиране на хигиенична система за питейната вода

Хигиената на питейната вода в рамките на водоразпределителните системи е наша отговорност

Хигиената е науката за защита срещу болести, бактерията легионела и опазването и укрепването на здравето. Хигиена на питейната вода означава безопасна чешмяна вода, която не представлява значителен риск за здравето през целия период на консумация, както е определено от Препоръките.

Питейната вода е най-важният елемент от живота. Гарантирането, че този елемент остава в перфектно хигиенно състояние – от основната присъединителна връзка до изходната точка – е наша отговорност, а именно да сме в помощ на проектантите, водопроводчиците и операторските фирми.

Логиката на хигиената на Uponor е разпределителната система за питейна вода, която осигурява първокласни хигиенни стандарти с децентрализирано генериране на топла вода, метода на “контурната” инсталация и автоматично промиване на тръбите, за да се елиминира застояване на водата в системата. 

Основни правила за осигуряване на добро качество на питейната вода

За да се избегне образуването на биофилм, инсталациите за питейно водоснабдяване трябва да бъдат планирани възможно най-малки. С топлинния интерфейсен модул чешмяната вода се загрява при поискване.

Логика на хигиената на Uponor – топла вода

Студената вода трябва да бъде < 25 °C
Топлата вода трябва да бъде > 55 °C
Технологията и методите за проектиране на тръбите на Uponor помагат да се поддържа температура на водата под 25 °C и да се избегне затоплянето на тръбите за студена вода.
Планиране на хигиената Поддържане на правилната температура

Инсталациите за питейно водоснабдяване трябва да се планират така, че да осигуряват достатъчен обмен на вода на всеки 72 часа/ поне на всеки 7 дни. Контурните инсталации на Uponor и устройствата за автоматично промиване помагат за движението на водния поток и избягването на стагнация през цялото време.

Хигиенно планиране Водата трябва да тече

Какво представлява легионерската болест?

Знаете ли, че над 656 097 смъртни случая са причинени от свързани с водата заболявания тази година? Въпреки че повечето случаи не са докладвани изцяло от много от специалистите, най-опасната инфекция, свързана с водата, е легионерска болест, като пневмония от легионела (легионелоза). Болестта се причинява от развитието на опасната бактерия легионела в замърсена вода с 10 – 15% смъртност при заразени пациенти. Научете повече:

Директива на ЕС за опазване на питейната вода

Какво означава това за вашата инсталация за питейна вода?

Европейският съюз отдавна има политика по отношение на питейната вода, която гарантира, че водата, предназначена за човешка консумация, може да се консумира безопасно на целия континент. ЕС повиши стандартите на директивата за питейната вода с цел подобряване на достъпа до вода за всички, подобряване на хигиенните стандарти за питейна вода и увеличаване на прозрачността за всички потребители. Следователно качеството на питейната вода трябва да се контролира чрез стандарти, основани на най-новите научни доказателства и трябва да бъде ефективно и ефикасно наблюдавано. Освен това потребителите в целия ЕС трябва да получават адекватна, навременна и подходяща информация за хигиената на питейната вода.

EU directive

Хигиена на питейната вода от планиране и монтаж до мониторинг

Uponor ви предоставя подробна информация за изисквания за хигиена на питейната вода, предлага ви помощ при проектиране за HSE и BIM и ви кани на обучителни сесии за системи за чиста вода в Uponor Academy.

Открийте повече за хигиената на питейната вода с брошури

Uponor Hygiene whitepaper – summary

Uponor Hygiene whitepaper – summary

Summary of analysis of the Uponor Hygiene Logic in comparison to traditional installation

PDF 3 MB
Build on Uponor Hygiene Logic

Build on Uponor Hygiene Logic

Watch out, take care

PDF 1 MB
Find out more how office building build on Uponor Hygiene Logic

Find out more how office building build on Uponor Hygiene Logic

Leitradlofts offices case study, Cologne, Germany

PDF 3 MB